środa, 30 września 2015

"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman

Masz sentyment do zdjęć? Czy Twoje wspomnienia są dla Ciebie ważne?
Teraz, właśnie w tej chwili zastanów się, czy doceniasz to, co masz? Wystarczy chwila - tracisz wszystko. Śmierć i życie - one dotykają Twojej świadomości. Widzisz siebie, widzisz bliskich, widzisz wszystko...To Twoja decyzja. "Czy miłość pokona śmierć?". Tragiczny, niespodziewany wypadek zmienia całkowicie rzeczywistość. Zwrot ak
cji w tym stylu zawsze niesie ze sobą konsekwencje. Giną Twoi najbliżsi. Trwasz w stanie dziwnego zawieszenia. Musisz podjąć decyzję, "czy walczyć o odzyskanie świadomości, czy też poddać się i umrzeć". Twoja historia jest w Tobie. Taka sytuacja zmusza Cię do analizy dotychczasowego życia. Co byś zmieniła? Co zmienisz? Co kochałaś i nadal kochasz? Czym jest życie, czym dla Ciebie było, a może czym będzie? "Zostań, jeśli kochasz" to "książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi". "Opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać".

ŻYCIE - doceń je, już teraz, za chwilkę może być za późno.
"Czy miłość pokona śmierć?".

Moc wzruszeń - polecam ;)
Gayle Forman
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania: 2010
s. 248

2 komentarze:

  1. Na mnie może nie zrobiła jakiegoś ogromnego wrażenie, ale refleksja, którą wywołuje jest cenna. Podobał mi się też motyw muzyczny. I o dziwo film trochę mocniej do mnie przemówił niż książka. :) Bardzo sugestywnie o niej napisałaś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie potrafię wyjaśnić fenomenu tej książki. Po przeczytaniu, byłam zachwycona. Są takie propozycje, po które mam ochotę sięgać kilka razy - ta należy do tej listy. Książki czasem w niezauważalny sposób przywiązują się do swojego czytelnika - wybierają swoją ofiarę :) Stałam się jej ofiarą! :) To właśnie cenię najbardziej w książkach, ich "duszę", która swoją oryginalnością niektórych bardziej, niektórych mniej zachęca do swojego świata.

      Usuń